top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

są takie miejsca na mapie...


Są takie miejsca na mapie każdej miejscowości, które są szczególne. Czasem to stare wyjątkowe budynki, czasem miejsce upamiętniające wydarzenie, niekiedy miejsce kultu, a niekiedy miejsca lub budynki, którymi akurat nie chcemy się chwalić, ale są i trwają.

Przedstawiam moją listę miejsc szczególnych w Rybnej. Jakąś kolejność musiałam ustalić, ale nie jest to ranking, mimo wszystko - start!

Organistówka - najpiękniejszy, choć niszczejący budynek w Rybnej i chyba jeden z najbardziej charakterystycznych - zielony, obrośnięty dzikim winem, wyznacza niemal centrum miejscowości.


Budynek Spółdzielni Mleczarskiej. To właśnie u nas w 1901r powstała pierwsza na ziemi krakowskiej spółdzielnia mleczarska. Budynek mimo upływającego czasu jest dalej imponujący, może dzięki czyjejś łaskawości wróci do formy.


Pomnik "Szlakiem Partyzantów" odsłonięty w 1972r, obecnie sam pomnik i teren wokół niego są bardzo zadbane.


Miejsce spoczynku Mieszkańców Rybnej zmarłych na cholerę w XIXw. Znajduje się w zagajniku przy drodze na Wrzosy i również niedawno miejsce to zostało starannie odnowione.


Niespodzianka! Wieża nadawcza na granicy z Przeginią Duchowną - niby zwyczajna, ale po bliższym poznaniu (spacer w kierunku boiska) i spojrzeniu z innej perspektywy - robi wrażenie.


A może ktoś podzieli się swoimi miejscami? .

137 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

kwiat paproci

po burzy

bottom of page