top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

a po burzy wychodzi słońce


Za nami pierwsza wiosenna burza. Przyszła w nocy, narobiła rabanu, porywisty wiatr poprzewracał to i owo, połamał gałęzie. Rankiem goniły po niebie jeszcze kłębiaste chmury, ale też przyświecało ostre słońce. Teraz kałuże przypominają o nocnej zawierusze.

Postanowiłam zobaczyć jak wygląda mój mały świat w ostrym świetle słonecznym po burzy.

Niespodziankę zrobił mi Kocurowiec - na ziemi leżał śnieg i poczułam się przez chwilę jak w innej strefie klimatycznej. Nie miało to jednak absolutnie żadnego znaczenia dla pozostałych mieszkańców okolicy - dzięcioł tłukł się na drzewie a do mnie dobiegł piesek, który postanowił zbadać kto tak wcześnie zapuszcza się na spacer. Rozpracował mnie dość szybko i postanowił się leniwie oddalić.

Nowy Świat przywitał mnie intensywną zielenią i nawet skłonna byłabym uwierzyć, że jest cudownie ciepło w tym słońcu, gdybym wcześniej nie spojrzała na termometr - a tam 3 stopnie.

Na koniec odkryłam nową drogę - wzdłuż Wołka, w pobliżu dworu. Była bardzo malownicza i zapraszała do spaceru, ale dziś się nie skusiłam. Poczekam aż obeschną kałuże i będę mogła swobodnie chodzić. Odliczam dni. Do tego by droga była sucha i do tego by nią swobodnie chodzić...

41 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

uwaga płazy

wiosna

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page