top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

7 wzgórz Rybnej


Jeśli komuś zależy na definicji to proszę "wzgórze – naturalna i wypukła forma rzeźby terenu o umownej wysokości względnej od 100 do 300 m, jednakże może być mniej lub więcej, zależnie od wielkości form sąsiednich..." (wikipedia)

Najbardziej w tej definicji podoba mi się "jednakże może być mniej lub więcej, zależnie od".

Zabieram Was na wzgórza Rybnej - jest ich siedem i to też mi się bardzo podoba. A może jest ich więcej albo mniej - nieważne. Ważne, że jak staniecie na wzniesieniu to zobaczycie góry, klasztory, miasta. Poczujecie to co niewidoczne pośród lasów lub w dolinach i wąwozach i pomyślcie, że za jednym wzgórzem kryje się następne - obietnica odkrywania.

Uwaga - każde zdjęcie prowadzi do mapy z zaznaczonym przybliżonym miejscem.

1. Okolice ul. Jabłoniowej - 340m npm - wysokość względna ok. 70 metrów. Przy dobrej widoczności widok na góry zapierający dech w piersiach. Kiedy się odwrócicie zobaczycie kościół w Sance. Najpiękniej o zachodzie słońca. I ten widok na dachy Rybnej i wieżę kościoła....

2. okolice ulicy Miodowej i Kamionki - 342m npm - wysokość względna ok. 82 metry. Kolejne miejsce, gdzie warto wspiąć się zarówno o wschodzie i zachodzie słońca. A takie kolory nieba budzącego się dnia to prawdziwa wisienka na torcie.

3. Morgi 350m nmp - ok. 75 metrów wysokości względnej - stąd zobaczycie klasztor na Bielanach, kominy Skawiny, światła miasta. Niezrównane wschody słońca. I te światła nocą...

4. Łysa Góra 370m npm - ok. 96 metrów wysokości względnej, całkiem nieźle, a do tego początek podziemnej Rybnianki. Można stać i wpatrywać się w krajobraz bez końca, zwłaszcza gdy przy bezchmurnym niebie zobaczycie w dali Wisłę.

5. Nad "Sosenką", okolice Wielkiej Góry - 381m npm - to 104 metry wysokości względnej - czyli...

Piękne zachody słońca. Koniecznie też przyjdźcie tutaj gdy poranne mgły spowiją okolicę i przygotujcie się na niezapomniane wrażenia.

6. Wzniesienie pomiędzy Jaskowcem a Piekłem - 366 - wysokość względna ok. 86 metrów, niezrównane widoki pofalowanych pól na szachownicy kolorów.


7. Rybna Górna, okolice ul. Krętej 360m npm - ok. 77 metrów wysokości względnej. Wspaniały widok, zarówno o wschodzie jak i zachodzie słońca. Przed Wami ukażą się dachy domów, rezerwat przyrody Kajasówka, a później już tylko góry...


113 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

uwaga płazy

wiosna

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page