top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

cisza na łące

Samych baranów i owiec około sto lub sto dwadzieścia. Do tego konie, pawie... I jeszcze zabudowania gospodarskie.

Ponad dwuhektarowa łąka wciśnięta pomiędzy Wrzosy, Maciejówkę i Na Skałach, przylegająca do potoku Rudno i ocierająca się o Skałki Plebańskie. Północna krawędź podchodząca pod dość wysokie zbocza pól, a zachodnia zamykająca się lasem. To wszystko powoduje, że mimo swojego rozmiaru jest mało widoczna z drogi. Mało widoczna z wyżej położonych pól i niewidoczna od strony Maciejówki. Teren doskonały do hodowli zwierząt. Ależ kiedyś musiały tu rozbrzmiewać odgłosy zwierząt hodowlanych - beczenie owiec, do tego krzyk pawi i odgłosy koni.

Dziś łąka jest pusta, choć trawa starannie koszona przez aktualnych użytkowników. Idąc od strony ulicy Kamiennej po prawej łąkę powoli pochłaniają zarośla i krzewy. Pochłaniają też resztki tego co pozostało po budynkach. Z drogi nie widać nic, ale kiedy zagłębi się pomiędzy krzaki i drzewa natrafi się w końcu na resztki fundamentów pokrytych grubą warstwą mchu. Wyglądają niczym podstawa budowli azteckich w lasach deszczowych.

Duża, tętniąca życiem hodowla upadła, właściciel wyjechał za granicę, mienie zostało rozgrabione i zniszczone. Teraz miejsce sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości, gdzie schodząc do potoku łatwiej zobaczyć bobra niż pawia, borsuka niż konia i łatwiej usłyszeć krzyk żurawi, które wybrały sobie to miejsce na żerowisko niż beczenie owiec.

Właściwie łąka tętni życiem, tylko trzeba się wsłuchać... Wsłuchać się w łąkową ciszę...Serdeczne podziękowania dla Karola za informacje nt "łąki"


65 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

wiosna

u zbiegu wód

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page