top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

do końca świata i jeden dzień...

Kiedy to przeczytałam - popłakałam się. W końcu...

Bo cały czas było wesoło. Kinia jest niezwykle aktywna i wciąż uśmiechnięta. Kinia ma dar zjednywania sobie ludzi. Kinia śmiało podchodzi i wyciąga rękę w geście powitania. Może Ty też ją poznałeś w ten sposób.

Kinia ma długie ładne włosy no i wciąż się uśmiecha.

Kinia ma genetyczną wadę rozwojową zwaną małogłowiem dziecięcym, która spowodowała różne dysfunkcje układu nerwowego. Kinia ma padaczkę bezobjawową i refluks żołądkowo - przełykowy.

Kinia ma 23 lata.

Zapronowałam Alicji, jej mamie sesję zdjęciową Kini by wesprzeć zbieranie środków z 1% na rehabilitację. Agata zgodziła się zrobić dziewczynie profesjonalny makijaż do sesji. No więc jesteśmy w niedzielne południe i jest bardzo wesoło bo Kinia - tak, ma ogromną chęć życia i jest żywiołowa.

Kinia jest bardzo aktywna i pobudzona, jest szczęśliwa. W swoim własnym świecie. Dlatego ciężko jej zrobić makijaż, zdjęcia. Każdy dźwięk aparatu rozprasza ją, nie rozumie naszych komunikatów. Alicja - mama Kini spokojnie ją ustawia.

Alicja ma 43 lata i zjawiskową urodę. Alicja jest niebywale silna. Poświęca się całkowicie Kini a jej rytm życia dostosowany do potrzeb starszej córki. Alicja pisze do mnie - "zbieramy na intensywną rehabilitację wyjazdową i domową, która jest bardzo droga. Jeden dwutygodniowy turnus to koszt ok. 7000zł. Kinia ma też rehabilitację domową, koszt jednej godziny wynosi 100 zł. Jednak mimo przeciwności losu Kinia jest radosną, energiczną i pełną życia młodą kobietą. Dzięki codziennym rehabilitacjom oraz okresowym wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne Kinga potrafi chodzić, skupić się na kilka minut, pojawiły się pojedyncze nowe słowa, mowa jest bardzo uboga ale umie się odnaleźć w codziennym życiu słowem, mimiką, mową ciała, swoją empatią. Najlepszą robotę zrobiła Kingusi terapia słuchowa Alfreda Tomatisa. W 2020r dowiedziałam się, że do końca świata i jeden dzień musi być cały czas rehabilitowana ponieważ pojawiają się nowe miejsca do rozpracowania."

Wtedy się rozpłakałam. Czy rozumiesz pełny sens zdania "do końca świata i ..."? Ten "jeden dzień" mnie zupełnie rozbił...

Posłuchaj - wiem jak ciężko jest wybrać spośród tysiąca osobę, którą chce się wesprzeć swoim 1%. Dziś przedstawiam Ci dwie kobiety - radosną 23-latkę, która ma wielką chęć życia i wyciszoną Alicję o pięknych oczach, której każdy dzień tygodnia dostosowany jej do rytmu tej pierwszej. Posłuchaj! Twój 1% pomoże im obu.
Kinga jest podopieczną Fundacji Złotowianka i ma założone subkonto z nr Kinga Jochymek J/6.

Swój 1% podatku możesz przekazać właśnie dla Kingi w ten sposób - Nr KRS 0000308316 z dopiskiem Darowizna na rzecz Kingi Jochymek J/6.


520 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page