top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

jaskółki wiedzą, że już jesień

Jaskółki wiedzą, że lato się skończyło i szykują się do wylotu na południe. Czemu to tak szybko zleciało? Przecież dopiero co przyleciały na początku maja. A od tego czasu już zdążyły wysiedzieć jaja w maju i w sierpniu i wykarmić dwa razy młode.


Teraz młode z drugiego wylęgu siedzą na dachu i boją się z niego zlecieć. Resztki puchu jeszcze są przyklejone do ich piór, a one czym prędzej muszą opanować latanie bo długa droga przed nimi. Trudna transformacja z podlota w dorosłego. Mam nadzieję, że sobie poradzą. Mają świetnych nauczycieli i instynkt.


Całe stada jaskółek kołują po okolicy, siadają na przewodach eklektycznych i namawiają się na podróż. Czują, że już czas. Jesień przyszła, mimo że kalendarzowo jeszcze mamy lato. Zresztą nie trudno to zauważyć po kilku tygodniach deszczu. Zwierzęta wiedzą swoje. Obserwowaliście ostatnio ptaki? Słyszeliście ich nawoływania? Jeśli nie to pospieszcie się bo wkrótce ich tu nie będzie. A taki spektakl zobaczymy ponownie dopiero w przyszłym roku.34 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

uwaga płazy

wiosna

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page