top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

ktoś czeka

Na mnie z całą pewnością, na Ciebie - nie wątpię - też. Jedziemy w jednym kierunku, albo różnych, cele mamy raczej odmienne. Droga prosta, czasem lekkie zakręty, po obu stronach las. No i jak tu nie jechać, kiedy tak nowy szlak nas urzeka, kiedy dal oczy wabi? No jak? No to gaz do dechy, przecież z Ciebie prawdziwy mistrz kierownicy, mówię serio - na pewno tak myślisz o sobie. Nie siedź mi na zderzaku, bo bardzo tego nie lubię. No tak - Ty też, ileż można jechać w takim tempie? Jak się jest takim mistrzem jak Ty a do tego ma ułańską fantazję to przecież podwójna ciągła i ograniczenie prędkości niech będą wyzwaniem a nie pohamowaniem swobód obywatelskich.

Ech gdyby wszyscy tak świetnie jeździli jak Ty... A wiesz? Jeżdżą! Właśnie z naprzeciwka jedzie taki sam mistrz kierownicy jak Ty. Co ja mówię? To siedmiu wspaniałych i ostatni z Czterech Jeźdźców Apokalipsy...

No cóż, nic nie może przecież wiecznie trwać...

Ktoś czeka na mnie, na Ciebie, na tę babcię jadącą na rowerze poboczem, na tamtych obcych z przeciwka.

Zwolnij, proszę, pomyśl. Po co angażować w taką przejażdżkę od razu cały anielski orszak?...


Szanujmy się na drodze, bądźmy partnerami, a nie wrogami! Nawet najbardziej prosta droga jest dynamiczna!


 

Popularne określenie "wyjazd do wypadku" czy "zdarzenie" teraz w statystykach kryje się w pojęciu "miejscowe zagrożenia". Miejscowe zagrożenie - inne niż pożar zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego, działań człowieka lub naturalnych sil przyrody, stwarzające zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska. OSP Czułówek w roku 2019 wyjeżdżało w ramach akcji "miejscowe zagrożenie"66 razy a do pożarów 61. OSP Przeginia Duchowna tak samo często wyjeżdżała do "miejscowego zagrożenia" a do pożaru 38 razy (za https://strazacki.pl/statystyki-wyjazdow-osp-2019). Druhowie i druhny stają na każde wezwanie i niosą pomoc podczas wypadku oraz organizują przejazd.

Małopolska jest niechlubnym liderem w statystykach wypadków drogowych w Polsce oraz ofiar śmiertelnych...

OSP Czułówek oraz Przeginia Duchowna dziękuję za możliwość podpatrzenia w akcji
149 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

zgubna zieleń

Comments


bottom of page