• Kinga

przystanek Czernichów

Ostatnia Kolejka, Czernichów Główny - to już chyba dobrze kojarzymy w naszym krajobrazie. Wiadomo - lokomotywy, wagony, ciuchcie, semafor... Ale co powiecie na auta w tym miejscu? Mnóstwo aut, jedne oklejone i opisane w każdym wolnym miejscu, inne lśniące jak prosto od lakiernika - łączy je jednak jedno - są... hmm... wiekowe. I jeszcze jedno właściwie - uśmiechnięte i radosne twarze kierowców i pasażerów.

Witamy na VI Rajdzie Kantyny (ZŁOMBOL) czyli Krakowiacy i Górale!

Beata, właścicielka Ostatniej Kolejki prowadzi mnie do organizatorów, mam chwilę czasu by porozmawiać, ale za chwilę robi się duży ruch i organizatorów pochłaniają sprawy (jakże by inaczej) organizacyjne. Mam okazję przez te parę minut zorientować się, że to ludzie z pasją i świetnie przygotowani do prowadzenia Rajdu. Dostaję rajdową koszulkę i nr startowy - to 4.

Rozmawiam z właścicielami aut. Poznaję Piotra i Tadeusza - to akurat szczęśliwie posklejany team - Do Piotra nie dojechał pilot a Tadeuszowi zepsuł się samochód, połączyli więc siły i pojechali razem. Piotr wystartował po raz drugi, Tadeusz po raz czwarty. Jak mówią - nie ważna jest wygrana i miejsce, liczy się udział i dobra zabawa. Tadeusz, choć przekroczył już sześćdziesiątkę (w przypadku panów chyba mogę rzucać wiek) i ma za sobą liczne kontuzje jest wciąż aktywny. Najważniejsza w jego życiu zawsze była jednak... piłka. Rozmawiam jak się okazuje z byłym (a i obecnym oldboyem też) bramkarzem (bardzo docenianym w swojej karierze) i do tego honorowym dawcą krwi.

Na czernichowskim "pitstop" robi się coraz tłumniej i gorąco, organizatorzy zapraszają na kończącą ten dzień zabawę przy brazylijskiej muzyce w Kryspinowie, Dziękuję i życzę wszystkim dobrej zabawy. I tej wieczornej przy muzyce i tej za kółkiem!


Serdeczne podziękowania dla Beaty i Ostatniej Kolejki za zaproszenie oraz wszystkim rajdowcom za możliwość porozmawiania.

O wydarzeniu można przeczytać tu https://www.facebook.com/kantynazlombol/


#złombol #czernichów #ostatniakolejka #przystanekczernichów #tadeusznowak #rajd

82 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Grzmiączka

Copyright © Vivamus 2017-2021 All rights reserved
vivamus_element_preview.png
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer