top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat psa a balibyście się zapytać

Miejsce - budynek LKS Sokół w Rybnej

Czas - piątkowy wieczór

Bohaterowie - Grace (owczarek przygotowany do pracy z dziećmi) i jej opiekunka Małgosia - oraz dzieci i ich rodzice

Akcja!

Grace obiega skrawek boiska podekscytowana mnogością zapachów, ale posłusznie wraca do Małgosi i idziemy na piętro budynku. Kładzie się na swoim dywaniku a Małgosia rozkłada materiały, które przygotowała dla uczestników spotkania. Za chwilę pojawiają się goście, którzy chcą się dowiedzieć na temat bezpiecznych zachowań względem psa podczas spotkań z czworonogiem.

Grace ma mnóstwo uroku, Małgosia fantastyczne przygotowanie i wiedzę, którą umie się dzielić, a dzieci i młodzież (rodzice próbują wykazać nieco powściągliwości) entuzjazm do wykonywania wszystkich ćwiczeń z psem. Wciąż rączki i ręce w górze gdy padają pytania od prowadzącej. Większość dzieciaków na zajęciach to te, które nie mają psa w domu, ale mają doskonałą wiedzę na jego temat. Już sypią się pytania ze strony dzieci i rodziców dotyczące zachowania się psa, jego wychowania i psich obyczajów. Można się było dowiedzieć co oznacza żółta wstążeczka przy obroży psa i jak należy go głaskać by nie czuł się zagrożony. Uczestnicy mogą w nagrodę karmić z miseczki lub ręki Grace - wszyscy są zachwyceni - i dzieci i czworonóg. Na koniec małe ciałka tulą się do zwierzaka, ale w taki sposób jaki wolno, o tym między innymi przecież była mowa na spotkaniu. A na koniec sztuczka - każde dziecko mogło wydać polecenie psu - i zostało ono wykonane. "Siad" i Grace siedzi, "leżeć" i leży. "Podaj łapę"? Czemu nie! Grace podaje łapę. To przecież dziecinnie proste.

A Wy czego chcielibyście się dowiedzieć na temat psów? Może jesteście przed przyprowadzaniem zwierzaka do domu? A może nie wiecie jak się zachować gdy biegacie i nagle przed wami pojawia się pies? Albo jak pogodzić psa i kota? Jeśli macie takie pytania i chcielibyście uczestniczyć w spotkaniu to w przyszłości będzie jeszcze możliwość.
Bardzo dziękujemy Małgosi Malik i Grace za obecność i świetne poprowadzenie spotkania a LKS Sokół za udostępnienie pomieszczenia.


65 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Głuchówki

bez instrukcji

Kommentare


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page