• Kinga

wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat psa a balibyście się zapytać

Miejsce - budynek LKS Sokół w Rybnej

Czas - piątkowy wieczór

Bohaterowie - Grace (owczarek przygotowany do pracy z dziećmi) i jej opiekunka Małgosia - oraz dzieci i ich rodzice

Akcja!

Grace obiega skrawek boiska podekscytowana mnogością zapachów, ale posłusznie wraca do Małgosi i idziemy na piętro budynku. Kładzie się na swoim dywaniku a Małgosia rozkłada materiały, które przygotowała dla uczestników spotkania. Za chwilę pojawiają się goście, którzy chcą się dowiedzieć na temat bezpiecznych zachowań względem psa podczas spotkań z czworonogiem.

Grace ma mnóstwo uroku, Małgosia fantastyczne przygotowanie i wiedzę, którą umie się dzielić, a dzieci i młodzież (rodzice próbują wykazać nieco powściągliwości) entuzjazm do wykonywania wszystkich ćwiczeń z psem. Wciąż rączki i ręce w górze gdy padają pytania od prowadzącej. Większość dzieciaków na zajęciach to te, które nie mają psa w domu, ale mają doskonałą wiedzę na jego temat. Już sypią się pytania ze strony dzieci i rodziców dotyczące zachowania się psa, jego wychowania i psich obyczajów. Można się było dowiedzieć co oznacza żółta wstążeczka przy obroży psa i jak należy go głaskać by nie czuł się zagrożony. Uczestnicy mogą w nagrodę karmić z miseczki lub ręki Grace - wszyscy są zachwyceni - i dzieci i czworonóg. Na koniec małe ciałka tulą się do zwierzaka, ale w taki sposób jaki wolno, o tym między innymi przecież była mowa na spotkaniu. A na koniec sztuczka - każde dziecko mogło wydać polecenie psu - i zostało ono wykonane. "Siad" i Grace siedzi, "leżeć" i leży. "Podaj łapę"? Czemu nie! Grace podaje łapę. To przecież dziecinnie proste.

A Wy czego chcielibyście się dowiedzieć na temat psów? Może jesteście przed przyprowadzaniem zwierzaka do domu? A może nie wiecie jak się zachować gdy biegacie i nagle przed wami pojawia się pies? Albo jak pogodzić psa i kota? Jeśli macie takie pytania i chcielibyście uczestniczyć w spotkaniu to w przyszłości będzie jeszcze możliwość.
Bardzo dziękujemy Małgosi Malik i Grace za obecność i świetne poprowadzenie spotkania a LKS Sokół za udostępnienie pomieszczenia.


#owczarek #malik #rybna #czułówek

61 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

baśń

Copyright © Vivamus 2017-2021 All rights reserved
vivamus_element_preview.png
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer