top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

Skotnicą, skotnicą - Wrzosową

Lubicie Wrzosy? A ulicę Wrzosową? Zresztą, po co pytam?... Zwana też tradycyjnie Skotnicą - od tego, że dawnymi czasy pędzono tędy bydło na targ. Droga (właściwie nie lubię myśleć o niej "ulica") prowadząca od niemal centrum Rybnej do Brodeł - 3,5 km z widokami zapierającymi dech w piersiach, kojącą zielenią, jej spacerowiczami, pocięta dolinkami z płynącymi potokami, zaskakującymi zakrętami, to opadająca w dół to podnosząca się w górę. sceneria do filmów (Safe Inside, R. Gabryjelskiej). Tyle wrażeń na zmieniającej się co chwilę wysokości. No więc od początku Rybnej w kierunku Brodeł kilka przykładowych różnic wysokości a poniżej spotkanie z jej spacerowiczami:

265 npm (start przy Remizie),

302m npm


297m npm309m npm


294m npm


301m npm


289 npm (skrzyżowanie z ulicą Orlej)


I jak z Waszą formą, złapaliście zadyszkę?

Droga, choć wąska to bardzo lubiana przez spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy, jeżdżących konno, a dla mieszkających przy Skotnicy - droga codzienna, ale piękna - Rybieńska passeggiata.

Kogo mijacie podążając (jadąc, idąc, biegnąc, włócząc się) nią? Kim Wy jesteście idący tą drogą? Oto kilka postaci, które ja napotkałam.


Dwóch panów na spacerze nie licząc psów. To częsta ich trasa, choć nie spotkałam od marca
Załoga nordic-walking - super ekipa robiąca zwykle trasę 2,5km w jedną stronę. Czasem dołączają panowie. Panie zaklinały się, że mężowie - ale przecież nie wnikamy.
To spacerowicze sprzed 5 (!) lat, ale tę parę można od czasu do czasu spotkać i porozmawiać. Kolejna drużyna żeńska.
Panie przodem! Jedna wspomaga się wózkiem dziecięcym, pozostałe kijkami. Dzielne panie robią ok. 2 km w jedną stronę. Załoga liczy od 2 do pięciu pań.
Monika i Piotr to część dużego teamu Cyklo Jura Zabierzów. Przepadają za tą trasą za widoki z niej, spokój i dobrej jakości drogi.
Napotkani na tej trasie tylko raz a wypatrzenie przez Jaśka C.

Może spotkamy się na Skotnicy?


Pozdrawiam wszystkich spacerowiczów i dziękuję za możliwość rozmowy.


122 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

wiosna

u zbiegu wód

コメント


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page