top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

tak porfir właśnie jeździł z Orleja do Okleśnej

Dwa lata temu przygotowałam wpis w trzech częściach o tym jak porfir jeździł z Orleja do Okleśnej (pierwsza, druga, trzecia).

Teraz dostałam do rąk narzędzie od trassy.pl, dzięki któremu rzeczywiście można zobaczyć jej trasę, zobaczyć ją w ruchu, bowiem serwis tworzy widok 3D na podstawie zapisu GPS. Jej przebieg wyznaczałam na podstawie mapy z I części "jak porfir jeździł...". Szlak kolejki jest naniesiony na mapę z 1943r i przy końcowym odcinku jest mało czytelny. Prawdopodobnie zatem nie pokrywa się dokładnie z jej rzeczywistym biegiem - ale to już zaproszenie do zabawy dla ciekawskich lub miłośników kolejek by dokładnie oznaczyli i umieścili szlak na trassy.pl

Wyruszyłam jeszcze na Orlej by prześledzić i zapisać ślad GPS kolejki w tamtym rejonie. Wagoniki po torach szły do samych Głuchówek. Kto jednak tamtędy kiedykolwiek szedł lub zerknie na mapę lidar - wie, że teren wznosi się stromo do góry (pionowe ściany skał). Wagoniki najprawdopodobniej szły kilkuetapowo trawersami, które teraz gdy nie ma liści są doskonale widoczne (doskonale widać ludzką rękę). Na dole przy drodze była platforma załadunkowa, skąd wyruszała kolejka do Okleśnej.

Zapraszam na wirtualny spacer z trassy.pl - prześledźcie przejazd kolejki w terenie a później spróbujcie ten szlak poprawić. W serwisie jest opis w jaki sposób zapisywać trasy 3D. Do zapisu śladu lub zaprojektowaniu śladu polecam serwisy bikemap.net lub strava.com (strava.com połączy się bezpośrednio z trassy.pl i zapiszę ją). A może w ten sposób będziecie mieli ochotę pokazać inne swoje wycieczki? Czekam na wszystkie zapisy i propozycje wycieczek.

Na koniec (choć to właściwie początek) jeszcze kilka zdjęć z Orleja, z miejsc którędy szły wagoniki.


Tak porfir właśnie jeździł z Orleja do Okleśnej:Dźwięk lokomotywy na filmie pochodzi z http://xn--odgosy-5db.pl/lokomotywa.php


345 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page