top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

b&w

Od trzech dni rządzą u mnie literki K jak kaszel i G jak gorączka. Rano jak zwykle jestem jeszcze w miarę aktywna, ale później K i G mówią kto tu rządzi. W tle (ale równie ważne i okropne) są literki S jak syrop i T jak tebletkiiwszystkieinnepaskudztwa. Próbuję coś wymyślić między jednym atakiem K a drugim, ale boląca od G głowa (o, też na G) stawia opór. Udało mi się jednak zaprosić literki B i W - wiadomo black & white. Trochę namieszałyśmy w kolorach, a właściwie to nie mieszanie a uproszczenie. Lubicie czarno-białą fotografię? Niektórzy mówią, że jak jest fatalne zdjęcie to ocali je przeróbka na czarno-białe. Coś w tym jest, ale dla mnie przede wszystkim tworzą nowy nastrój, stanowią zagadkę.

To zapraszam do obejrzenia zdjęć w wersji monochromatycznej.

K (ale jak Kinga) oraz B&W :)


p.s. Zapomniałabym - literka K patronuje też słowu katar i kichanie.


95 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

wiosna

u zbiegu wód

4 Comments


Kinga
Kinga
Feb 02, 2020

Witaj Aniu :) dziękuję za ciepły komentarz. Wczoraj w Rybnej była humorzasta pogoda, ale też ciepło, dziś za to wieeeetrznieeee :)

Like

Zdjęcia b&w bardzo mi się podobają, zwłaszcza brzozy. Wyszło bardzo artystycznie, nie wiem czy to zamierzone, ale czarno-biała fotografia nadaje jakiejś magii i tajemniczości obrazom. A i widoki znajome sprawiają, że człowiekowi milej, zwłaszcza, że w tej chwili tak odległe, niestety. W Krakowie wczoraj było +13*C, w Rybnej też bardziej wiosennie niż zimowo?

Like

Kinga
Kinga
Feb 02, 2020

Witam Panie Stanisławie. Jest mi bardzo miło, że zajrzał Pan na mojego bloga. Co do Regulic to rzeczywiście jest tam ogromny piękny kamieniołom i rzeczywiście jest obecnie własnością AGH - nie ma jednak żadnych przeszkód do spacerów po nim a nawet do poszukiwań agatów. Agaty ściągają tam dużo ludzi. Melafir wydobywano również w Simocie i Rudnie oraz w lesie Belwender (chyba najstarsza kopalnia) - a tam gdzie ten kamień tam również agaty. W Zalasiu i na skraju Rybnej (las Orlej) wydobywano porfir i to stąd jeździła kolejka do Okleśnej. Można z tego zrobić sobie ciekawy szlak idąc nasypem kolejowym (mocno zarośnięty jednak, ale można też trafić na resztki podkładów). Wszelkie przejawy patriotyzmu lokalnego bardzo mnie cieszą :)

Wszystkie w.w. miejsca…

Like

Stanisław Knapik
Stanisław Knapik
Feb 02, 2020

Witam. Zdjęcia artystyczne. Podobają mi się. Dziękuję.

P.S. Ja szukałem czegoś na temat kolejki wąskotorowej wożącej kamień /porfir i melafir/ z kamieniołomu z Zalasu do Okleśnej, ponieważ pochodzę z Regulic i pamiętam z czasów dzieciństwa, że widywałem tą kolejkę na stacji Okleśna. Przy okazji trafiłem na informację naukową w której autor opisał właściwości tego kamienia i miejsca jego wydobywania /Zalas i Miękinia/. Dowiedziałem się też, że dużo tego kamienia trafiło do Krakowa na budowy dróg, chodników i murów. Nie wspomniał autor o kamieniołomie w Regulicach w którym wydobywano taki sam kamień. Kilka lat temu byłem w Muzeum Ziemi w Warszawie, gdzie zobaczyłem okazy tzw. szczotek kryształów skalnych ale nic z Kamieniołomów /bo były dwa/ z Regulic. Poruszyło to trochę …

Like
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page