top of page
Zdjęcia-i-spacery-po-Rybnej.png

zdjęcia i spacery po Rybnej

  • Zdjęcie autoraKinga

czarny pas

Najbardziej radiowy głos w Rybnej, nieoceniające spojrzenie i emanujące ciepło.

- Z pochodzenia? Sądeczanin

- Z wykształcenia? Filozof - teolog

- Z zamiłowania? Karateka

Olek Migacz.

W Rybnej mieszka od 2006 roku. Karate ćwiczy od 1983 roku (wcześniej jakiś romans z piłką nożną a w międzyczasie z siatkówką), sędziuje od ok 10 lat. Od 1996 roku posiada Czarny Pas. W styczniu minęło 15 lat od założenie szkoły karate w Rybnej. Tyle jeśli chodzi o daty. Dalej rozmawiamy o już o karate - sztuce walki. Bo karate jest sztuką - sztuką dochodzenia do celu różnymi drogami.

Karate to budo - czyli duchowość, samodoskonalenie przez trening.

Sztuką w 95% polegającą na koncentracji. Umiejętnością reagowania na sytuacje stresowe. Ilość przeprowadzonych konfrontacji wpływa na jakość - na szybkość reagowania, na umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika. Gdy zastanawiasz się nad przewidywanym ruchem przeciwnika to prawdopodobnie właśnie straciłeś punkt. Masz oczy dookoła głowy - wychwytujesz niemal ponadzmysłowo wszelkie reakcje przeciwnika - napięcie mieśni, spojrzenie

Zapytany czy użył karate w życiu odpowiada szczerze, że tak. Szczerze do bólu, że tak w młodości - gdy w mięśniach zanim w głowie powstał impuls walki, samoobrony. Z wiekiem przychodzi rozsądek i wiedza, że stać nas na wiele, więcej niż musimy pokazać. Twoja siła płynie z twojej wiedzy o samym sobie.

To sztuka gdzie z relacji uczeń - mistrz wypływają obopólne korzyści.

Kumite - spotkanie dłoni - im więcej stoczysz walk tym większego nabierasz doświadczenia.

Pytam czy karate jest dla każdego.

Tak - dla każdego - bez ograniczeń wiekowych, wagowych i płci. Karate - puste dłonie - pokonujesz przeciwnika nie używając żadnej innej broni niż własnego ciała.

Karate to stan umysłu.


W poście wykorzystałam zdjęcia z treningu karate w marcu 2022 oraz z sesji zdjęciowej dla

KGW "8 Marca" i posta "historia każdego zdjęcia"p.s. Gosi Migacz dziękuję za kawałek fantastycznej szarlotki, a Olkowi oczywiście za rozmowę i lekcję karate w teorii


139 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Głuchówki

bez instrukcji

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page