top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

szukam tajemniczej chaty. znalazłam? spacer w dwóch aktach


Jakiś czas temu na wikimapia.org znalazłam zaznaczoną "tajemniczą chatę" w polach, a właściwie w zagajniku za cmentarzem. Postanowiłam ją odnaleźć.

Akt 1.

Ruszyłam ochoczo w lewo pomiędzy zagajniki i do góry wzdłuż pola kukurydzy. Po prawej miałam wielki tajemniczy sad. Z drzew spłynęły do mnie dźwięki muzyki z radia. Przyszło mi do głowy (trochę na wyrost) za Goethe " Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają". Na wyrost - bo w tym momencie muzykę zagłuszyło wściekłe ujadanie psów - dwóch, trzech, pięciu? Nie byłam pewna, ale zrobiło mi się dość nieprzyjemnie, bo stanowczo nie jestem jeszcze gotowa na bieganie. Na szczęście usłyszałam ludzki głos i to miły przywołujący psy i pytający kto chodzi? Ośmieliłam się zagadać do drzew, bo postaci ciągle jeszcze nie widziałam. W końcu wyszliśmy sobie na przeciw - pan napotkany ostatnio przy zbieraniu porzeczek i ja. Ucieszyłam się widząc znajomą już osobę (psy na pewno mniej ucieszone były moim widokiem), chwilę porozmawialiśmy i mogłam przespacerować się tym zaczarowanym ogrodem, który lekko wznosi się do góry by nagle droga poprowadziła stromo w dół. A w ogrodzie jest i chatka. Czy to "ta" chatka?

Akt 2.

W domu sprawdziłam na mapie. To nie to miejsce... Ale już wiem gdzie dokładnie powinno być. Obieram krótszą trasę, wchodzę w drogę przed "Mleczarnią". Docieram do pól, Teraz po prawej mam i "Tajemniczy Ogród" i kukurydziane pole. Po lewej w zagajniku powinna być chata. Są chaszcze, są pokrzywy, są w wysokich trawach wydeptane ścieżki - nie ma chaty... Znowu wyszłam na wzniesienie, widzę kolejny sad i Rybną. Wracam w dół, wchodzę już w tę gęstwinę - może potknę się gdzieś o tajemniczą chatkę.

Czy na chatkę natknęłam się poprzedniego dnia? Czy na mapie jest źle zaznaczona czy też ktoś zrobił psikusa zaznaczając ją tam? A może Wy wiecie gdzie jest?

p.s. Dziękuję Panu Staszkowi za możliwość zobaczenia Tajemniczego Ogrodu, który nawet na moment nie przestał być tajemniczy


55 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Łysa Góra

zgubna zieleń

bottom of page