• Kinga

boso do domu


Dziwne miejsce, jak zjawa, jak wyspa zjaw. Mam więc problem z tytułem. Ciśnie mi się "Drzewa umierają stojąc" ale nie wiem czy mogę sobie pozwolić aż na takie nadużycie. Cmentarzysko olbrzymów?

Wracam z innego spaceru, jest południe i ciągle słonecznie, dość ciepło. Korzystam więc z propozycji pana Stanisława, że mogę przy jego domu zostawić auto i idę dalej.

Strumyk jest mały, wzdłuż niego drzewa, z lewej jest pole. Muszę kawałek nim iść i do butów lepi mi się trochę ziemi. Przeskakuję strumyk i jestem na ogromnym żółtym polu, widzę z prawej Wrzosy i przez chwilę przede mną kilkoro ludzi. Za chwilę znikają mi z oczu, a potem znowu ich widzę i słyszę. Gwizdki do wywoływania ptaków, jeden mężczyzna ma strzelbę na ramieniu. Trochę mi nieprzyjemnie, idę więc wzdłuż potoku i nagle widzę ogromne drzewa. Umierające olbrzymy. Połamane, poszarpane wiatrem giganty ze splątanymi gałęziami. Największe ma ok. 2 metry obwodu. Po drugiej stronie ruiny domu, wiem że się spalił. A te drzewa? Kto i kiedy je zasadził? Robią tak niesamowite wrażenie, że nawet nie jestem w stanie ocenić jakie to drzewa, część z nich to na pewno wierzby - z tych co to w nich diabeł siedzi. Tutaj strumyk już jest pokryty warstwą lodu.

Postanawiam iść teraz w stronę pól, tam gdzie widziałam ludzi, a teraz jest pusto. Pole za to jest wypełnione wodą, pełno jej w kępkach trawy i pomiędzy. Dalej jest pięknie i ciekawie, ale od stóp po głowę czuję, że powinnam wracać. No to wracam. Przeskakuję znowu strumyk i teraz też muszę iść kawałek polem. Tyle, że do mokrych butów lepi się nie odrobina ziemi, a kilogramy. Nie mogę oczyścić butów z tej masy. Nie mogę z takimi wsiąść do auta. Ściągam, zostaję w mokrych (bardzo mokrych i już ubłoconych) skarpetkach i tak wracam do domu. Boso do domu - nie pierwszy raz.

#umierającedrzewa

74 wyświetlenia0 komentarz
Copyright © Vivamus 2017-2021 All rights reserved
vivamus_element_preview.png
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer