• Kinga

w Lisie Jamki wpadam...


Już mi te Lisie Jamki spokoju nie dawały, nie mogłam ustalić dokładnie gdzie są - ale przekaz od Romana był jasny - warte zobaczenia!

Na tyle ile wiedziałam (a raczej czułam) ruszyłam. Źle skręciłam - ale to dobrze, bo przy domu pracowała kobieta, która nie dość, że wiedziała o co pytam to umiała mnie pokierować. Miałam szczęście, bo po drodze spotkałam jeszcze sympatyczną dziewczynę, której zaproponowałam podwiezienie i ona też dokładnie wyjaśniła mi gdzie Lisie Jamki są. Wąwóz? Lasek, zagajnik?

Zatrzymałam się tam gdzie miałam się zatrzymać i w końcu dotarło do mnie, że właściwie chyba to miejsce znam...

Aby jednak mieć czyste sumienie (w przeciwieństwie do samego terenu) ruszyłam na wycieczkę. Na granicy Rybnej i Czułowa tuż przy drodze jest zagajnik, ,a w nim mały jar, lej - wypełniony po brzegi śmieciami, Obeszłam go od południa i tak jak poprzednio zauważyłam, że mimo tego jar jest ciekawy, skalisty. Miałam pecha - zaczął padać mocny deszcz, ale postanowiłam jednak iść dalej. Zeszłam więc w dół, zwróciłam uwagę na nierówne ukształtowanie terenu i postanowiłam zawrócić. Coś mi jednak szeptało do ucha, żebym ten zagajnik, to wzgórze (bo tak już to widziałam z dołu, z poziomu pól) obeszła jeszcze dalej. I tak zrobiłam. I teraz zobaczyłam wśród drzew cud natury. Zrozumiałam też od razu skąd nazwa. Zwietrzałe skały z "oknami", głębokie szczeliny, otwory, między tym wszystkim lisie jamy z pewnością też. Teren tak ażurowy, że z trudem się po nim poruszałam i mogłam znaleźć bezpieczne miejsce by zrobić zdjęcia. Miejsce wręcz baśniowe. Cały nastrój psują jedynie... śmieci.

Mam świadomość, że miejsce nie jest odpowiednie do samodzielnego i beztroskiego chodzenia. Jeśli tam wrócę to z pewnością z drugą osobą - dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Lisie Jamki - taki mały cud natury zupełnie niewidoczny z drogi.


90 wyświetlenia0 komentarz
Copyright © Vivamus 2017-2021 All rights reserved
vivamus_element_preview.png
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer