top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

Antoni, popatrz mi dłużej w oczy

Antoni, Antoś - pięcioipółlatek, żywe srebro. Nie usiedzi. Nie zatrzyma się na dłużej w miejscu. Nie skupi na mnie swej uwagi. Nie posłucha. Nie ma czasu by porozmawiać. Nie popatrzy dłużej w oczy.

Antoni - żywe srebro?

Nie.

Antoni - ma diagnozę. Spektrum autyzmu.


Pamiętam chłopca sprzed dwóch lat - jakiekolwiek próby porozmawiania, zrobienia zdjęcia, skupienia na sobie przez chwilę uwagi spełzały na niczym. Kiedy w zeszłym roku postawiono diagnozę - rozpoczęto rehabilitację. Dziś patrzę na małego chłopca, czułego na kontakt jedynie z rodzicami, lubiącego przebywać na świeżym powietrzu od samego rana, nierozstającego się ze swoimi zabawkami - dinozaurami. Chłopca, który mnie nie słucha, który jest zamknięty w swoim świecie, stworzył mur, nie komunikuje się pomocą mowy ani mimiki. Chłopca, który dziś na kilka sekund zatrzymuje na mnie wzrok...

Antoni, popatrz mi dłużej w oczy.


Antoni ma diagnozę, nie wyrok. A Ty możesz mu pomóc. Możesz wesprzeć jego rehabilitację poprzez przekazanie 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Rehabilitację, która przynosi wymierne efekty. To działa. Zadziałaj i Ty!


 

Antoś jest podopiecznym fundacji Mój Sen i możesz wesprzeć jego rehabilitację wpłacając 1% swojego podatku na konto ING BŚ 55 1050 1100 1000 0090 3091 4833 z dopiskiem Dla Antosia.

KRS 0000611259.


437 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page