top of page
  • Zdjęcie autoraKinga

urwisko

Urwiska przyciągają. Tak jak jaskinie i wąwozy. I też wymagają skupienia, dlatego spacer przez urwisko choć wymagający odpręża. Szlak wysokich skał w Rybnej - tak blisko głównej drogi, na wyciągnięcie ręki, zaskakujące kiedy się już jest na krawędzi. Można zobaczyć świat z innej perspektywy i można popatrzeć skale "w twarz" - wyrwom, szczelinom, zmierzyć się ze swoim wyobrażeniem o wysokości.

Trochę widać je z drogi nawet latem, ale kiedy jesienią opadną liście wytaczają swoje działo i nabiera się respektu.

Szczyt skały ma 340 m npm, schodzi do 315 metrów by zejść do poziomu dolinki na Bednarzach o wysokości 273 m npm - to 67 metrów różnicy na niespełna półkilometrowym odcinku. Można złapać lekkiej zadyszki szybko idąc. Skała ma ok. 18 metrów wysokości - może się zakręcić w głowie. Piękny widok ze skałek na południową część Rybnej, północna zostaje za plecami i drzewami. Pod nogami liście i wąskie przejścia pomiędzy skałami. Trzeba uważać i skupić się na przejściu, bo łatwo o upadek, a w takich miejscach nie jest to bezpieczne.

Kolejny skalny cud na mapie Rybnej.Uwaga! Na urwisku należy zachować szczególną ostrożność a po opadach deszczu kiedy jest ślisko odradzam spacer

37 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

wyrobisko

u Piekła bram

60 stopni

Comments


bottom of page