• Kinga

z drugiej strony...

Przejście promowe Czernichów - Brzeżnica. Już tu kiedyś byłam, a dokładnie w Czernichowie. Teraz chcę dostać się na drugi brzeg, zobaczyć z drugiej strony... Zobaczyć jak nas widzą, zobaczyć z bliska to co tam jest.

Auto zostawiam po naszej stronie i przemieszczam się promem. W ostatniej chwili na prom wjeżdżają rowerzyści. Dziś mają za sobą 70 kilometrów, są zmęczeni, ale humory dopisują. Po chwili już jestem z drugiej strony. Pieszo daleko nie mam możliwości dojść, zwłaszcza że chcę iść bliżej brzegu a nie bulwarami. Przy piaszczystej łasze wędkarze. Z jednej i drugiej strony skarpa z wyschniętą trawą uwidacznia jak szła "duża woda". Ciężko po niej się idzie. Zawracam i idę wzdłuż brzegu w kierunku zachodnim i w końcu wracam na prom. Rozmawiam z przewoźnikiem, jest z Czernichowa i docenia uroki miejsca. Do rozmowy dołącza kierowca transportowanego auta i mówi, że ostatnio robił mnóstwo zdjęć z tego miejsca, tak mu się podobało. Mija złota godzina i niedługo będzie zachód. Jestem po "naszej stronie" i idę w kierunku starorzecza. Wszystko topi się w złotej poświacie. Zachód. Słońce zachodzi po naszej stronie.

Kiedy przyjeżdżam dziś - przewoźnik śmieje się z daleka na mój widok. Dziś jednak przejadę autem by dotrzeć dalej. Jadę, a właściwie telepię się po takich dziurach, że muszę jechać na "jedynce". Omijanie dziur tutaj się nie sprawdza - po prostu nie sposób. Wzdłuż bulwarów jest jednak solidna ścieżka rowerowa - a na niej rowerzyści, biegacze, dziewczyny na rolkach. Jest ruch. Malowniczo. Zatrzymuję auto i idę bulwarami - Czernichów mam jak na dłoni. Wynurzający się spomiędzy wierzb kościół wygląda pięknie. Tak nas widzą i to mi się podoba. Podobają mi się też drogi i ścieżki, łąki porośnięte rozłożystymi wierzbami - takimi, w których diabeł siedzi - te, z tej strony, przestronny krajobraz.

Teraz zapraszam na spacer lewym brzegiem Wisły - czyli "o nas u nas"


PomiędzyI z drugiej strony


Wszystkim napotkanym osobom dziękuję za rozmowę


#czernichów #brzeźnica #prom #przeprawa
36 wyświetlenia0 komentarz
Copyright © Vivamus 2017-2021 All rights reserved
vivamus_element_preview.png
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer
na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer na spacer